Masz pytania? Zadzwoń: 518 164 100

lub napisz: kontakt@staregazety.pl

do kasy suma: 0,00 zł
Zwroty

Zasady zwracania zakupów

 

Jeśli kupiony produkt okazał się nietrafiony, możesz w łatwy sposób odstąpić od umowy.
Zwróć jednak uwagę na ograniczenia, które dotyczą zwrotu niektórych produktów (czytaj tutaj).

1. Wybierasz produkty do zwrotu

Możesz zwrócić wszystkie produkty lub tylko niektóre z nich, masz na to 14 dni.

2. Określasz szczegóły przesyłki

Pakujesz produkty do paczki, wybierasz opcję dostawy i opłacasz przesyłkę zwrotną.

3. Odsyłasz paczkę

Przekazujesz przesyłkę zwrotną kurierowi lub zanosisz ją do wybranego punktu nadania.

4. Otrzymujesz zwrot pieniędzy lub kupon rabatowy

W ciągu 7 dni otrzymujesz zwrot pieniędzy, o czym zostaniesz poinformowany mailowo. W przypadku zwrotu gazet, periodyków lub czasopism w ciągu 3 dni otrzymujesz kupon rabatowy na kolejne zakupy. W ten sposób nietrafioną gazetę możesz wymienić na inny produkt.

 

Zwracam produkty

 

  

Prawo odstąpienia od umowy

Masz prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Pamiętaj jednak, że towar nie może posiadać śladów użytkowania. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, poinformuj nas o swojej decyzji w terminie 14 dni od dnia, w którym Ty lub osoba trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Ciebie fizycznie otrzymałeś/otrzymała zakupiony towar. Za jednoznaczne oświadczenie uznajemy zarejestrowanie zwrotu na naszej stronie zwrotu zakupów (i taką formę rekomendujemy). Jeśli wolisz, możesz przesłać oświadczenie o odstąpieniu pocztą elektroniczną na adres kontakt@staregazety.pl lub tradycyjną na adres:

SentiConcept Bartosz Żukowski
Zdrojowa 23/23
65-142 Zielona Góra

 

Ograniczenia

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Kupującemu w wypadkach określonych szczegółowo w art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Chodzi tu m.in. o zakupione dzienniki, periodyki lub czasopisma. Jeśli zwrócisz takie produkty to dostaniesz kupon rabatowy o wartości do 100% ceny zwracanych produktów. Wartość kuponu rabatowego uzależniamy od stopnia zużycia/uszkodzenia zwracanych produktów. Kupon rabatowy zostanie przyznany w terminie do 3 dni roboczych od dostarczenia produktów. Nie przyznamy kolejnego kuponu rabatowego w odpowiedzi zwrot produktu/-ów, których zakup został zrealizowany z wykorzystaniem kuponu rabatowego przyznanego na zasadach tu określonych. 

 

Zwrot pieniędzy / kupon rabatowy

W przypadku odstąpienia od umowy, zwrócimy Ci kwotę zapłaconą za towar oraz koszt dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów, wynikających z wybranego sposobu dostarczenia innego, niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany w naszym sklepie), w terminie 7 dni, a w każdym przypadku nie później, niż w ciągu 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
Zastrzegamy sobie możliwość wstrzymania się ze zwrotem płatności do chwili otrzymania zwracanych towarów lub dostarczenia dowodu ich odesłania.
Jeśli wybierzesz zwrot za pośrednictwem naszej strony do zwrotu zakupów, dowodem potwierdzającym odesłanie zwracanych towarów będzie status przesyłki zwrotnej, który otrzymamy automatycznie po zgłoszeniu zwrotu.
Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jak w pierwotnej transakcji, chyba że wyrazisz zgodę na inne rozwiązanie.

Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości zwracanych produktów będące wynikiem korzystania z nich w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktów. Zastrzegamy sobie prawo do dochodzenia względem Konsumenta z tego tytułu odszkodowania, w zakresie w jakim zezwalają na to obowiązujące przepisy prawa.

 

Zwrot towaru

Zwracane przedmioty należy odesłać lub przekazać do naszego sklepu niezwłocznie, a w każdym razie nie później, niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od umowy. Termin uznajemy za zachowany, jeżeli rzecz zostanie odesłana przed upływem terminu 14 dni.
Koszt odesłania towaru do naszego sklepu ponosi osoba zwracająca.

Zwracane przedmioty należy odesłać na adres:
SentiConcept Bartosz Żukowski
Zdrojowa 23/23
65-142 Zielona Góra

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
 
Sklep internetowy Shoper Premium