Masz pytania? Zadzwoń: 518 164 100

lub napisz: kontakt@staregazety.pl

do kasy suma: 0,00 zł
Częste pytania (FAQ)

Czy faktycznie sprzedajecie oryginalne gazety? 👈

Tak, sprzedajemy tylko oryginalne gazety i czasopisma wydane przed laty. Każda gazeta ma dokładnie tyle lat ile upłynęło od daty wydania. Nie oferujemy reprintów, wydruków, czy reprodukcji.

 

W jakim stanie są gazety i czasopisma? 👈

Stan gazet jest zróżnicowany i zależy od: wieku gazet, jakości papieru, warunków przechowywania, itp. Gazety mogą być naturalnie zżółknięte i przebarwione. Niektóre gazety mają drobne adnotacje, zwykle na pierwszej stronie, co jednak nie zmniejsza ich wartości historycznej i kolekcjonerskiej. Zdarzają się gazety, które mają wycięty fragment strony albo brakujące strony - takie przypadki to jednak rzadkość. Dokładamy starań, żeby możliwie dokładnie opisać stan gazet przed zakupem.

 

Od czego zależą ceny gazet i czasopism? 👈

Ceny gazet i czasopism zależą od ich wieku. Im starsza gazeta tym trudniej osiągalna, co znajduje odzwierciedlenie w wyższej cenie.

 

Ile stron ma zwykle gazeta? 👈

Ilość stron jest bardzo zróżnicowana i zależy głównie od wieku gazet (im starsze gazety tym mniej stron) oraz od konkretnego tytułu. Np. gazety codzienne z lat 1945-1970 miały zazwyczaj 4-6 stron, choć ich wydania weekendowe i świąteczne bywały obszerniejsze. Zdarzało się również tak, że np. ze względu na niedobory papieru w Polsce redakcje poszczególnych gazety zmniejszały objętość tytułu. Zmniejszano też ilość wydań w tygodniu z sześciu do pięciu. W praktyce oznaczało to, że wydanie weekendowe wychodziło w piątki, a kolejne wydanie pojawiało się w kioskach dopiero w poniedziałki. Takie sytuacje miały miejsce na początku lat 80-tych XX wieku. 

Z jakich lat są gazety i czasopisma? 👈

W archiwum mamy oryginalne  gazety i czasopisma od 1940 roku do dziś.

 

Czy przed zakupem mogę dostać zdjęcie gazety? 👈

Tak, możemy przesłać zdjęcie. Wskaż max. dwie gazety z tej samej daty (na tą samą okazję), dla których chcesz otrzymać zdjęcie i daj nam 2-3 dni robocze na przesłanie zdjęć. Prześlemy zdjęcie pierwszej strony (okładki). 

Uwaga: nie rezerwujemy gazet na czas wykonania zdjęcia. Gazety są dostępne dla każdego i nie możemy zagwarantować, że w międzyczasie nie zostaną sprzedane. Jedynym sposobem rezerwacji jest zakup gazety albo zamówienie odpłatnej usługi przeszukania wybranych egzemplarzy (zobacz usługi)

Masz inne potrzeby, chcesz zobaczyć więcej stron albo chcesz sprawdzić treść gazety, etc.? Robimy to w ramach odpłatnych usług (zobacz tutaj).

Dlaczego tak robimy? W archiwum mamy przeszło 150 tys. gazet. Odszukanie konkretnej gazety i przygotowanie zdjęć wymaga sporo czasu. Zatem w pierwszej kolejności obsługujemy zamówienia, a następnie bierzemy się chętnie za niestandardowe prośby. Ufamy, że przyjmiesz nasz sposób działania ze zrozumieniem.

 

Nie potrzebuję oryginału gazety. Czy mogę kupić tylko skan gazety? 👈

Szanujemy prawa autorskie przysługujące wydawcom prasy i nie sprzedajemy skanów oraz zdjęć gazet.

 

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
 
Sklep internetowy Shoper Premium