suma: 0,00 zł do kasy
Częste pytania (FAQ)

Czy faktycznie sprzedajecie oryginalne gazety?

Tak, sprzedajemy tylko oryginalne gazety i czasopisma wydane przed laty. Każda gazeta ma dokładnie tyle lat ile opłynęło od daty wydania. Nie oferujemy reprintów, wydruków, czy reprodukcji.

W jakim stanie są gazety i czasopisma? 

Stan gazet jest zróżnicowany i zależy od: wieku gazet, jakości papieru, warunków przechowywania, itp. Gazety mogą być naturalnie zżółknięte i przebarwione. Niektóre gazety mają adnotacje, najczęściej na pierwszej stronie, co jednak nie zmniejsza ich wartości historycznej i kolekcjonerskiej. Zdarzają się gazety, które mają wycięty fragment strony albo brakujące strony - takie przypadki to jednak rzadkość. Dokładamy starań, żeby możliwie dokładnie opisać stan gazet przed zakupem. 

Od czego zależą ceny gazet i czasopism?

Ceny starych gazet i czasopism zależą od ich wieku. Im starsza gazeta tym trudniej osiągalna, co znajduje odzwierciedlenie w wyższej cenie. Stan gazet nie wpływa na ich cenę. Uznajemy, że gazeta, z której bez trudu można odczytać treść, jest pełnowartościowa.

Ile stron mają stare gazety?

Ilość stron jest bardzo zróżnicowana i zależy głównie od wieku gazet (im starsze gazety tym mniej stron) oraz od konkretnego tytułu. Np. gazety codzienne z lat 1945-1970 miały zazwyczaj 4-6 stron, choć ich wydania weekendowe i świąteczne bywały obszerniejsze.  

Z jakich lat są gazety i czasopisma?

W archiwum mamy oryginalne stare gazety od 1940 roku do dziś.

Czy przed zakupem mogę dostać zdjęcie gazety?

Nie udostępniamy zdjęć i skanów gazet przed zakupem. Są dwa powody, dla których tak robimy. Po pierwsze - jest to organizacyjnie trudne - odszukanie konkretnej gazety i przygotowanie zdjęć wymaga sporo czasu. Po drugie - nasze doświadczenie pokazuje, że znaczna większość klientów, którzy proszą o zdjęcie gazety przed zakupem nie kupuje żadnej gazety po otrzymaniu takiego zdjęcia. Jeśli zatem nie jesteś przekonany, że oryginalna stara gazeta jest świetnym prezentem to nie przekona Cię do tego zdjęcie tej gazety.  

Nie potrzebuję oryginału gazety. Czy mogę kupić tylko skan gazety?

Szanujemy prawa autorskie przysługujące wydawcom prasy i nie sprzedajemy skanów oraz zdjęć gazet młodszych niż 70 lat. Jeśli jesteś zainteresowany skanami gazet starszych niż 70 lat napisz do nas na kontakt@staregazety.pl - przygotujemy indywidualną ofertę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium