suma: 0,00 zł do kasy
Częste pytania (FAQ)

Czy faktycznie sprzedajecie oryginalne gazety? 👈

Tak, sprzedajemy tylko oryginalne gazety i czasopisma wydane przed laty. Każda gazeta ma dokładnie tyle lat ile upłynęło od daty wydania. Nie oferujemy reprintów, wydruków, czy reprodukcji.

 

W jakim stanie są gazety i czasopisma? 👈

Stan gazet jest zróżnicowany i zależy od: wieku gazet, jakości papieru, warunków przechowywania, itp. Gazety mogą być naturalnie zżółknięte i przebarwione. Niektóre gazety mają drobne adnotacje, zwykle na pierwszej stronie, co jednak nie zmniejsza ich wartości historycznej i kolekcjonerskiej. Zdarzają się gazety, które mają wycięty fragment strony albo brakujące strony - takie przypadki to jednak rzadkość. Dokładamy starań, żeby możliwie dokładnie opisać stan gazet przed zakupem.

 

Od czego zależą ceny gazet i czasopism? 👈

Ceny gazet i czasopism zależą od ich wieku. Im starsza gazeta tym trudniej osiągalna, co znajduje odzwierciedlenie w wyższej cenie.

 

Ile stron ma zwykle gazeta? 👈

Ilość stron jest bardzo zróżnicowana i zależy głównie od wieku gazet (im starsze gazety tym mniej stron) oraz od konkretnego tytułu. Np. gazety codzienne z lat 1945-1970 miały zazwyczaj 4-6 stron, choć ich wydania weekendowe i świąteczne bywały obszerniejsze. Zdarzało się również tak, że np. ze względu na niedobory papieru w Polsce redakcje poszczególnych gazety zmniejszały objętość tytułu. Zmniejszano też ilość wydań w tygodniu z sześciu do pięciu. W praktyce oznaczało to, że wydanie weekendowe wychodziło w piątki, a kolejne wydanie pojawiało się w kioskach dopiero w poniedziałki. Takie sytuacje miały miejsce na początku lat 80-tych XX wieku. 

Z jakich lat są gazety i czasopisma? 👈

W archiwum mamy oryginalne  gazety i czasopisma od 1940 roku do dziś.

 

Czy przed zakupem mogę dostać zdjęcie gazety? 👈

Tak, możemy przesłać zdjęcie, ale pod pewnymi warunkami. Wskaż max. dwie gazety z tej samej daty, dla których chcesz otrzymać zdjęcie i daj nam 2-3 dni robocze na przesłanie zdjęć. Dlaczego tak robimy? Po pierwsze - odszukanie konkretnej gazety w archiwum i przygotowanie zdjęć wymaga sporo czasu. Po drugie - nasze doświadczenie pokazuje, że większość klientów, którzy proszą o zdjęcie gazety przed zakupem nie kupuje żadnej gazety po otrzymaniu takiego zdjęcia. Zatem, w pierwszej kolejności obsługujemy zamówienia już złożone, a następnie bierzemy się chętnie za takie niestandardowe prośby. Ufamy, że przyjmiesz nasz sposób działania ze zrozumieniem.

 

Nie potrzebuję oryginału gazety. Czy mogę kupić tylko skan gazety? 👈

Szanujemy prawa autorskie przysługujące wydawcom prasy i nie sprzedajemy skanów oraz zdjęć gazet.

 

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium